תהליך הוצאת אזרחות אירופאית

אזרחות אירופאית

ישראלים רבים זכאים לאזרחות אירופאית, ובשנים האחרונות, לא מעט מהם החלו בתהליכים לקבלת האזרחות. האמת היא שהאזרחות האירופית מקנה יתרונות רבים ומגוונים, ולכן היא הפכה למבוקשת בקרב ישראלים. מדריך בנושא.

הוצאת אזרחות אירופאית

יש דרכים שונות להוצאת אזרחות אירופאית, שהרי האיחוד האירופי מונה 28 מדינות, כל אזרחות השייכת לאחת המדינות הללו, נחשבת לאזרחות אירופית ומעניקה יתרונות רבים במדינות השונות.

הדרך הפופולארית ביותר להוצאת האזרחות, שהיא למעשה גם הפשוטה מבין כולן, היא דווקא אזרחות פורטוגלית, וכדי לקבל את המסמך יש להוכיח קשר משפחתי בניכם לבין מגורשי ספרד ופורטוגל. להוצאת אזרחות אירופאית דרך הרשויות בפורטוגל יש יתרונות, ולו בשל העובדה שמדובר בתהליך יחסית פשוט ביחד למדינות אחרות. בעזרתו של עורך דין מומחה בתחום, בהחלט תוכלו לצלוח את התהליך ולקבל את האזרחות המיוחלת.

בדיקת זכאות

לפני שמתחילים בתהליכים לקבלת אזרחות אירופאית, חשוב לבצע בדיקת זכאות ולוודא שאתם אכן זכאים לקבל אזרחות. אם תרצו להוציא דרכון פורטוגלי, מוטב שתחפשו את שם משפחתכם ברשימת שמות המשפחה שפרסמו הרשויות והקהילה היהודית בפורטוגל. כן נציין שגם אם שם משפחתם אינו מופיע, זה לא אומר שאתם לא זכאים, משום ששמות משפחה רבים עברו תהליכי שינוי, ויכול מאוד להיות שגם שם משפחתכם.

ובכן פורטוגל היא רק אחת ממדינות האיחוד, כשישנן מדינות נוספות. אם למשל תרצו להוציא אזרחות פולנית, עליכם להוכיח קשר דם לאזרחים פולניים (הורים, סבים וסבתות וכו'), גם אם מדובר באזרחים פולניים לשעבר שעלו ארצה. איפה הבעיה? ובכן הבעיה היא שתצטרכו להוציא אזרחות פולנית עבור הדורות הקודמים (זה חלק מהתנאי לקבלת אזרחות פולנית), ורק אחרי שהדורות שלפניכם יהיו כולם בעלי אזרחות – תוכלו להגיש בקשה עבור עצמכם.

מבקשים דוגמה נוספת? אזרחות רומנית אינה קלה להשגה כלל. תחילה יש להוכיח זיקה לרומניה, וגם לאחר הוכחת הזיקה תצטרכו לעבור תהליך בירוקרטי ארוך ומתסכל, תוך שעליכם לדאוג למסמכים רבים ומגוונים.

הגשת מסמכים ובקשה לאזרחות

לאחר שווידאתם שאתם זכאים להוצאת האזרחות האירופאית, עליכם לברר אילו מסמכים יש להגיש לרשויות ובאילו תנאים עליכם לעמוד. מאוד מומלץ לעבור את התהליך לצד עורך דין ולהימנע מהגשת הבקשה באופן עצמאי. עורך הדין שתבחרו ידאג לתרגם בעבורכם את המסמכים וידאג לסייע לכם להנפיק את כל התעודות והטפסים הרצויים.

בתום התהליך, שולחים את המסמכים והבקשה לרשויות במדינה שבה אתם מעוניינים להוציא את האזרחות.

קבלת אישור מהרשויות

הרשויות יקבלו לידיהן את הטפסים ששלחתם (או ששלחו בעבורכם). הם יבדקו את זכאותכם וידונו בבקשה. במידה ותימצאו מתאימים – תוענק לכם אזרחות אירופאית.

האזרחות האירופאית מקנה שלל הטבות, כמו לימודים גבוהים במוסדות אירופאיים (ולעיתים אפילו בחינם), מגורים באירופה, כניסה לארצות הברית ללא צורך בהוצאת וויזה, רכישת נדל"ן במדינות האיחוד האירופי, עבודה חוקי באירופה ועוד.

 

הוצאת אזרחות אירופאית היא אמנם תהליך ארוך, אבל לצד עורך דין מקצועי בתחום, תוכלו גם אתם לקבל את האזרחות הנחשקת וליהנות משלל יתרונות ייחודיים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

ייעוץ לבנייה ירוקה
כללי
kobi

לבנות נכון – לבנות ירוק

אפשר להגיד שבנייה ירוקה היא כבר מזמן לא טרנד חולף ושהיא ממש פה בשביל להישאר, מעודדת את העולם ללכת בדרכיה. הבנייה הירוקה לא מיטיבה רק

קרא עוד »