משרד שמאות מקרקעין

משרד שמאות מקרקעין הוא עסק נפוץ בענף הנדל"ן. מדובר במשרד בו מעריכים את שווי הנכסים ומספקים המלצות לרוכשי הנכסים הללו.

משרד שמאות מקרקעין הינו עסק גדול ומורכב. הוא מלא במומחים שונים עם כישורים וידע שונים. במשרד שמאות מקרקעין יעבדו אנשים שעברו הכשרות לעסוק בשמאות, מלבד זה במשרד זה יעבדו עורכי דין, רואי חשבון ואנשים שעוסקים בנדל"ן.

משרד שמאות חשוב מאוד גם למשק מכיוון שהוא מספק למשקיעים מקור מידע מהימן לגבי מחירי הנדל"ן. תפקידו של השמאי הוא להעריך כמה נכס יהיה שווה בעתיד, על סמך נתונים היסטוריים ותנאי שוק.

מה תפקידו של שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין אחראי על מגוון רחב של פעילויות כגון בדיקת שווי קרקע ונכס, מתן ייעוץ בהיבטים המשפטיים של רכישת נכסים, הערכת תנאי השוק באזור מסוים וניתוח מגמות השוק.

בשמאות מקרקעין, הקונה והמוכר נמצאים בעסקה משותפת. הקונה משלם עבור הנכס, בעוד המוכר מוכר אותו. שמאי מקרקעין אחראי לוודא ששני הצדדים מרוצים מתוצאות העסקה שלהם.

לקונה ולמוכר יש דעות שונות לגבי מה לדעתם יש לכלול בהערכה. יש אנשים שירצו לכלול טווח מחירים, אחרים ירצו לכלול מספר מדויק של רגל מרובע או יחידות, וחלקם עשויים לרצות לכלול פרטים נוספים כגון מיקום, מצב מבנים או רחובות וכו'.

על מנת לוודא שכל הצדדים מרוצים מתוצאות ההערכה שלהם, על השמאים להשתמש בשיטות וטכניקות שונות על מנת לקבל תוצאות מדויקות.

בנוסף, שמאי מקרקעין חייב להיות מומחה בתחומו עליו לספק מידע מהימן ועדכני לגבי הנכס ומצב השוק. האם צפויה להיות עלייה בערך הנכס או לחילופין ירידה. בדיקה של שמאי מקרקעין היא אחת הבדיקות החשובות בקנייה ומכירה של נכס.

לבסוף, שמאי מקרקעין צריך להיות מודע למגמות עכשוויות בשוק, על מנת שיוכל לזהות קונים ומוכרים פוטנציאליים. הוא צריך גם להכיר את החוקים והתקנות המקומיים כדי שיוכלו לספק מידע מדויק על נכסים שעומדים למכירה או להשכרה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גיא ברנד, ביג שוט, מציג: איך בוחרים מניות להשקעה?
איך מעריכים חברה, וכיצד נוכל לבחור את המניה הנכונה שתביא לנו את האקזיט הרווחי ביותר? מהם הפרמטרים...
קרא עוד »
מרץ 25, 2019
דרושים עובדים מעל גיל 50 – אילו משרות מציעים
לא מעט אנשים מחפשים עבודה, בכל גיל באשר הוא. בין אם מדובר בצעירים ובין אם מדובר במבוגרים, הרי שעבודה...
קרא עוד »
אוג 07, 2019
למי פונים כשזקוקים לשירות עבודות סנפלינג?
ביצוע של פעולות בגובה היא לא דבר שנועד אל האנשים שיש להם לב חלש. מדובר בעבודה שבה תלויים בחבלי סנפלינג...
קרא עוד »
דצמ 12, 2018