פמוטים מכסף

פמוטים מכסף

אחד מתשמישי הקדושה הנמצאים בכל בית יהודי אלו הם הפמוטים. הפמוטים אשר בהם מדליקים את נרות השבת. בכל בית יהודי מחפשים איך וכיצד לפאר ולרומם את השבת ואת מצוות הדלקת הנרות ועל כן ברוב המקרים בוחרים את הפמוט העשוי כסף.

בקרב קהילות רבות מקובל כי הכלה מקבלת פמוטים לקראת החתונה אותם קונה עבורה אם החתן. ברור כי מתנה כזו אמורה להיות מתנה שווה באמת. אחרת היא לא הייתה משמשת כמתנה לכלה לקראת יום נישואיה.

הבחירה על פי רוב תהיה פמוטים מכסף.

איך בוחרים את הפמוטים?

הבחירה בפמוטים חייבת להיעשות מתוך בדיקת השטח ובדיקת האפשרויות. יש הרבה חנויות המוכרות כלי כסף. אך יש חנויות ויש חנויות.

יש חנויות המוכרות כלי כסף אך הן לא ממש אמינות. לא כדאי לקנות בחנות כזו את הפמוטים.

לעיתם עשוי להתברר רק לאחר זמן כי מדובר בחומר שהוא לא באמת איכותי ולא באמת הדבר הנכון. לא תמיד אפשר יהיה לגשת ולהתלונן, מומלץ לרכוש פמוטים בחנות נטפים חנות יודאיקה.

שומרים על הפמוטים

חשוב לדעת כי כלי כסף חייבים תחזוקה ויש לשמור עליהם על מנת שהם יוכיחו את עצמם ויישמרו היטב לאורך זמן.

זה אומר לשמור את כל הכסף במקום יבש , סגור והרמטי, זה אומר לנקות היטב את הפמוט לאחר השימוש ולהסיר שאריות של חלב שטפטפו מהנרות או לחילופין שמן שזלג וטפטף וזה גם אומר שמירה על הפמוט שלא יקבל מכות או חבטות. כי כסף הוא חומר עדין ורך. מכה קלה עלולה לעקם אותו ולקלקל אותו.

לסיכום, שימו לב לבחור את הפמוט בחנות אמינה, בחנות שמתמחה בכל מה שקשור לכלי כסף וכזו שיש לה שם טוב ומוניטין בשוק של כלי הכסף.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

הסמכה לתקן ISO 9001
כללי
kobi

הסמכה לתקן ISO 9001

הדרך להסמכה לתקן ISO 9001 מתחילה בפנייה אל חברה מקצועית שמתמחה בתחום ומלווה בהצלחה ארגונים ישראלים בדרכם אל הטמעה מוצלחת של התקן הבינלאומי במלואו. תהליך

קרא עוד »
דירות להשקעה הונגריה
כללי
kobi

דירות להשקעה הונגריה

לאחר תקופה של משבר כלכלי, שוק הנדל"ן האירופי חזר להיות חזק בשנים האחרונות. משקיעים בינלאומיים עדיין רוכשים דירות רבות ומתחמי נדל"ן גדולים ברחבי אירופה, כך

קרא עוד »