מה צריך לעשות כדי להגיש תביעת נזיקין?

1988615-min

אחת התביעות הנפוצות והפופולאריות ביותר בדין האזרחי, היא תביעת נזיקין. זו תביעה שמוגשת על ידי גורמים פרטיים, חברות ועסקים, מוסדות ועל ידי גורמים אחרים. התביעה מוגשת הן בגין נזק פיזי, נפשי, נזק לרכוש, נזק לתדמית ולשם ועוד.

הרעיון של תביעת נזיקין אומר את הדבר הבא, אם בגין מעשה, התנהלות, שיח או כל דבר אחר נגרם לנו נזק מסוים, הרי שאנחנו יכולים להגיש תביעה בשביל לקבל פיצוי עליו.

לשם כך, אנחנו צריכים להוכיח שני דברים. ראשית, שאכן נגרם נזק, שנית, שהנזק נגרם על ידי מי שאנחנו תובעים ובגין מעשיו. חשוב לומר, ייתכן ובית המשפט יקבע שאכן נגרם נזק, הוא אכן נגרם על ידי הנתבע, אך הוא עשה זאת בתום לב או מחוסר ברירה. חשוב גם להדגיש, גובה הפיצוי יכול להשתנות, בהתאם לתנאים ולמה שאנחנו מציגים בפני בית המשפט.

על מנת להגיש תביעת נזיקין, מכל סיבה שהיא, אנחנו אמורים לדעת כיצד להגיש אותה, על מנת שנוכל לקבל את מה שאנחנו סבורים שמגיע לנו.

 

כיצד מגישים תביעת נזיקין

ראשית, אנחנו צריכים לבחון את המצב, מה הנזק שנגרם לנו, בכמה הוא מוערך, כאשר לרוב נהוג להגיש תביעה על סכום גבוה יותר, זאת בשביל שנוכל לקבל את הסכום שאנו סבורים שמגיע לנו.

שנית, אנחנו צריכים להוכיח, דרך עו"ד נזיקין ובאמצעות ראיות, הוכחות, עדים, שאכן נגרם לנו נזק והוא באשמתו של הנתבע.

שלישית, חשוב שנציג דעת מומחים על מידת הנזק והשפעתו עלינו. יש מקרים בהם ההשפעה תיבחן לטווח ארוך, למשל, מקרים של נזק פיזי ו/או נפשי. בשני המקרים, ייתכן ואנחנו לא נחווה את הנזק מיד אלא רק כעבור תקופת זמן מסוימת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

כללי
kobi

עלות שירותי רואה חשבון 

רואה חשבון זהו מקצוע מורכב. לפיכך, ברור לכל בעל עסק שרואה החשבון שלו צריך להתפרנס בכבוד. גם אם יש נותני שירותים אחרים במחירים זולים, אצל

קרא עוד »
גיוס משקיעים פרטיים
כללי
kobi

גיוס משקיעים פרטיים

כחלק בלתי נפרד מתהליך הקמה של חברת סטארטאפ, יזמים רבים יודעים כי היום בו הם יחפשו אחר גיוס משקיעים פרטיים קרב ובה. כדי שתוכלו לגייס

קרא עוד »