מה זה משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא מוצר ביטוחי המעניק סיוע כלכלי למי שאינו מסוגל לשלם את המשכנתא. זהו סוג של קו אשראי ביתי המאפשר ללווה לקבל הלוואה כנגד ההון העצמי הביתי שלו. כאשר הלווה מפסיק לשלם את המשכנתא, הוא יכול למכור את הבית ולקבל תשלום מזומן מהבנק או מלווים אחרים.

משכנתא הפוכה היא סוג של משכנתא שתוכננה על מנת לאפשר לאנשים שאינם יכולים להרשות לעצמם את המשכנתא הנוכחית שלהם לשלם את הלוואת הבית ולקנות חדשה. זה בעצם מספק ללווה הזדמנות לקנות בית או נכס בתמורה להחזר הישן. 

משכנתא הפוכה שונה מסוגים אחרים של משכנתאות מכיוון שאינה הלוואה לזמן קצוב, אלא מאפשרת לבעלים לשמור על ביתו כל עוד הוא צריך. הריבית מבוססת על שיעורי הריבית במדינה בה הם מתגוררים. אם אתה צריך מזומן כדי לכסות את ההוצאות שלך, אתה יכול להשתמש בכסף מהלוואת הון הבית שלך כדי לשלם את המשכנתא שלך.

למה לוקחים משכנתא הפוכה 

משכנתא הפוכה היא סוג של הלוואת הון עצמי לבית המאפשרת לאדם לקחת כסף מביתו ולהשתמש בו כדי לשלם את המשכנתא. הלווה יכול אז להשתמש בכסף כדי לקנות בית חדש או נכס אחר. משכנתאות הפוכה הן דרך לאנשים לקבל יותר כסף בעתיד, אבל הן לא מיועדות לכולם.

הסיבה העיקרית שאנשים נכנסים למשכנתאות הפוכה היא בגלל חוסר היכולת שלהם לחסוך לפנסיה. הם מכניסים כמות גדולה של כסף למשכנתא ואז מפסידים את הכל במפולת הבורסה. הסיבה האחרת היא שלעתים קרובות הם לא רוצים לשלם מסים על הכנסתם מעבודה בפנסיה.

על מנת לעזור לאנשים אלה, עלינו למצוא דרכים להפוך את המשכנתאות ההפוכות לנגישות ובמחיר סביר יותר, כך שיוכלו להשתמש בהן כמקור הכנסה חלופי בעודם צעירים.

מחפשים מחשבון משכנתא הפוכה? היכנסו עכשיו >>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

חברה לניקוי חלונות בגובה

ניקיון הוא דבר מאוד חשוב ולכן אנשים רבים מקפידים לנקות את הבית והסביבה שלהם באופן קבוע. גם אם תלכו למבנים ציבוריים או משרדים תוכלו לראות

קרא עוד »

חברה לשיווק נדל"ן

הרבה אנשים רואים את שוק הנדל"ן הישראלי שבו משקיעים רבים בשנים האחרונות הרוויחו מעלייה משמעותית של הנכס בנוסף לתשואה משכירות שרק עולה עקב מחירי השכירות

קרא עוד »