איך בוחרים קרן השתלמות?

קרן השתלמות

לקרנות השתלמות ניתן להפקיד כספים דרך המעסיק או באופן פרטי. כלומר, זהו סוג של חיסכון המתאימים לשכירים ולעצמאים. במקור, מטרת החיסכון הייתה לעודד השתלמות אולם כיום אפשר להשתמש בכספים שחוסכים עם קרן השתלמות, לכל מטרה שהיא.

הכסף נזיל לאחר שש שנים ללא הגבלה. משיכה מוקדמת אפשרית לטובת מימון השתלמות מקצועית. אך מכיוון שאין רק קרן השתלמות אחת ולמעשה יש רבות מהן, חשוב לדעת אין לבחור. אגב, הטבות המס זהות לגבי כל הקרנות, כך שמבחינה זו לא קיימים הבדלים.

אז איך בוחרים קרן השתלמות שתניב לנו תשואה מקסימלית? המשיכו לקרוא כדי לדעת!

תשואת הקרן מול סיכון

אף קרן השתלמות לא יכולה להבטיח ריבית, משום שמדובר במכשיר השקעה משוכלל יותר שמבוסס על תשואה. מנהלי הקרן משקיעים באפיקים מסוימים, תוך חתירה למקסימום תשואה, בהינתן רמת סיכון מסוימת. כל קרן מנסה לאזן בין תשואה לבין סיכון, אך ככל שרמת הסיכון עולה, כך הסיכוי לתשואה גבוהה מהממוצע עולה.

כלל ראשון לבחירת קרן השתלמות הוא – לברר לגבי רמת הסיכון. אם אתם שונאי סיכון, תעדיפו להשקיע במסלול סולידי יחסית ולהפך.

בדיקת ביצועים מוכחים

נוסף לבחינת רמת הסיכון של קרן ההשתלמות, חשוב לבדוק את הביצועים של הקרן. כל הקרנות מפרסמות את התשואה, כלומר הרווחים מהם נהנו המשקיעים לאורך השנים האחרונות. חשוב להתרשם לא רק מקרן אחת אלא להשוות בין כמה קרנות, מאותו סוג.

לדוגמא, אפשר לקחת קרנות של בתי השקעות שונים, ולהשוות בין מסלול סולידי. אם ישנה קרן מסוימת מצליחה במסלול הזה להניב תשואה טובה יותר מאחרות לאורך זמן, זה מהווה מדד לאיכות ניהול גבוהה ולבחירת השקעות מוצלחת על ידי מנהלי הקרן.

השוואת דמי ניהול

דבר אחרון שצריך להשוות בין קרנות זה העלויות. בדקו את דמי הניהול באמצעות סוכנות לביטוח פנסיוני והעדיפו לקבל כמה שיותר, תמורת כמה שפחות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לבנות נכון – לבנות ירוק
אפשר להגיד שבנייה ירוקה היא כבר מזמן לא טרנד חולף ושהיא ממש פה בשביל להישאר, מעודדת את העולם ללכת...
קרא עוד »
מאי 29, 2020
בחירת נעלי כלה: יתרונות מרכזיים שיש לקחת בחשבון
בחירת נעלי הכלה הנכונות היא החלטה שיש לה חשיבות רבה יותר ממה שמבין לעתים קרובות. מעבר להשלמה רק של...
קרא עוד »
ינו 08, 2024
מה כולל ציוד מולטימדיה?
בכל אירוע שאתם מפיקים אתם צריכים להביא איתכם את הציוד הטוב ביותר, כי זה בסופו של דבר מה שעושה את...
קרא עוד »
מאי 25, 2020