איך להתגבר על פחד קהל

איך להתגבר על פחד קהל

בין אם אתם סטודנטים שצריכים להעביר מצגת מול הכיתה ובין אם אתם חלק מצוות בעבודה וצריכים להעביר הרצאה קצרה, כמעט כל אדם כיום צריך במועד כזה או אחר לדבר מול קבוצה של אנשים בהקשר מקצועי, אקדמי או אחר.

אבל רוב האנשים חווים מתח נפשי רב נוכח המחשבה על כך שהם יצטרכו לבטא את דעתם מול אנשים אחרים, ולכן אין זה מפתיע שרבים מדרגים עמידה מול קהל כמשהו שמפחיד אותם אפילו יותר מהמוות עצמו.

אם גם אתם מתחילים להזיע רק מעצם המחשבה על כך שתצטרכו לעמוד מול אנשים בעבודה או בלימודים ולדבר במשך מספר דקות,

אנחנו רוצים להציג בפניכם מספר טיפים שילמדו אתכם איך להתגבר וגם איך לטפל בפחד קהל , על מנת שתוכלו לבטא את עצמכם בצורה יעילה, מקצועית וזורמת.

איך להתגבר על פחד קהל – מספר טיפים שימושיים

  • תתכוננו היטב – בקיצור, חזרתיות היא אם כל המיומנויות. אם אתם רוצים להגביר את הסיכויים שתהיה לכם חוויה חיובית בזמן שאתם מדברים מול קהל, חשוב שתחזרו על ההרצאה או המצגת שלכם כמה שיותר פעמים לפני שתצטרכו להעביר אותה בזמן אמת. לא לחינם אומרים שקשה באימונים, קל בקרב.
  • תערכו חזרה מול מראה – דרך מצוינת לקבל משוב בזמן שאתם מתרגלים היא לערוך חזרה מול מראה. בדרך זו אתם זוכים בהזדמנות פז להתבונן בעצמכם ובמיומנויות העמידה מול קהל שלכם. במיוחד חשוב שתשימו לב לפרטים כגון: הבעות פנים, מחוות, שפת גוף, האנרגיה שאתם משדרים באופן בלתי מילולי וכדומה.
  • תקליטו את עצמכם – דרך נוספת לקבל משוב היא להקליט את עצמכם, בוידיאו או באודיו, ואחר כך להקשיב לעצמכם ולצפות בעצמכם ולשים לב לנקודות התורפה שלכם, על מנת שתוכלו לחזק אותם ביעילות.

    > אנשים חיפשו גם לימודי דיבור מול קהל

כתוב/כתבי תגובה