היתר רעלים

בעבר, נהגנו לחשוב שקשה מאוד לזהות השפעות של רעל ולא ניתן להתמודד עם חומרים רעילים בקנה מידה רחב. אבל זה כבר לא המצב. ניתן לפקח ולנהל את הנושא הזה, בין היתר על ידי הנפקת היתר רעלים לגורמים מפוקחים ולגורמי תעשייה שונים. 

זיהוי חומרים ומתן היתר רעלים

מתן היתר רעלים ניתן רק לאחר פיקוח הדוק וביצוע מדידות או הצהרה על פליטת מזהמים ורעלים. כיום אנו יכולים לזהות אילו חומרים רעילים ואילו לא. אנחנו יכולים גם לבדוק אותם במעבדה, וכך להבטיח שלא נהיה חולים מאף אחד מהם. יש רעלים שהשפעתם מהירה ויש כאלה שהשפעתם איטית. המחקר כיום יודע למשל מהם חלק מהמוצרים שעלולים לגרום לסרטן. אלה יכולים להיות מוצרים שמוציאים לשוק היום, או שמוצגים מאוחר יותר בקנה מידה גדול (כמו מזון) על ידי חברה חסרת מצפון. ככל שתהיה הקפדה רחבה על מתן היתר רעלים ביחד עם פיקוח הדוק, הדברים ילכו וישתפרו. חשוב שחברות ותעשיות יוכלו לעשות דברים הרבה יותר בעדינות ממה שהם עושים היום. חשוב לזכור שאף מוצר לא צריך להיות משווק ללא בדיקות. תהליך של בדיקות ופיקוח כפי שקיים במסגרת תיק מפעל suTok מוכיח את עצמו כחיוני. כך מזהים מתי מפעל פועל בצורה נכונה כבלתי מזיק בכל עת. 

מתעניינים גם בהיתר פליטה? היכנסו >>

המשמעות הרחבה של היתר רעלים

בעולם עדיין יש הרבה זיהום סביבתי. זוהי תוצאה של פעילות אנושית והדרך בה אנו חיים את חיינו. עלינו למצוא דרכים לצמצם את ההשפעה על הסביבה שלנו באמצעות רמת חיים טובה יותר ופיתוח בר קיימא. דוגמה טובה לכך היא המצב בחלק ממדינות אירופה, שבהן אנשים צריכים לגור בבתים עם אוורור מועט או ללא אוורור. הסיבה לכך היא שיש שם רמה גבוהה של זיהום אוויר. איכות האוויר תלויה בתנאי מזג אך גם בפעילות תעשייתית. אכיפה וחלוקה בררנית של היתרי רעלים, ישפרו את המצב בצורה ניכרת. 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דגשים לרכישת Electric Bicycle ברשת
בערים פקוקות כמו בישראל, כשאפילו לאופנועים קשה להשתחל בין כלי הרכב על הכביש, אופניים חשמליים הפכו...
קרא עוד »
יול 18, 2019
תביעה לנכות נפשית
אחת מהתביעות השכיחות בנכות עבודה או תביעות נכות כללית היא עניין תביעה בשל פוסט טראומה או דיכאון...
קרא עוד »
יול 09, 2019
מה זה בית חכם ואיך זה עובד?
בית חכם זהו בית שבו יש בקרים אשר מחברים בין לוח החשמל לבין מכשירי החשמל בבית, אשר מאפשרים לשלוט על כל...
קרא עוד »
יול 15, 2021