גיוס משקיעים פרטיים

גיוס משקיעים פרטיים

כחלק בלתי נפרד מתהליך הקמה של חברת סטארטאפ, יזמים רבים יודעים כי היום בו הם יחפשו אחר גיוס משקיעים פרטיים קרב ובה. כדי שתוכלו לגייס משקיע או אפילו כמה מהם, התכנית והפעילות העסקית שלכם חייבת להיות ברורה, ממוקדת ומתוכננת בקפידה רבה. עליכם להבין בין השאר את השוק, מיהם המתחרים שלכם, לאיזה שוק אתם פונים ואיך בעצם אתם רואים את העסק שלכם מתפתח הלאה. המוצר, השירות או הרעיון שלכם חייב אבל חייב לתת מענה לבעיה שקיימת או לצורך ממשי. יש כמה דברים חשובים שכמעט כל משקיע מצפה לראות לפני שהוא מוציא את המליונים מהכיס.

מודל עסקי, מנהיגות וצמיחה עתידית

כתבה בכלכליסט שהתפרסמה לאחרונה מציגה משולש שחייב להישאר מחובר לאורך כל תהליך הקמת החברה. כל תזוזה לכאן או לכאן יכולה די בקלות לגרום לפירוק החבילה.

למעשה, לאורך הדרך תנהלו תקשורת עם המשקיעים ויש המון כללים שבכלל לא כתובים בשום מקום אבל בתור יזמים אתם חייבים להכיר.

הדבר הראשון שכל משקיע מסתכל עליו הוא אתם, היזמים עצמם. מנהיגות חייבת להיות משהו מובהק וחלוקת התפקידים בין אנשי הצוות צריכה להיות ברורה. אם אחד אחראי על השיווק, השני אחראי על הטכנולוגיה אז השלישי יודע שהוא המפתח העסקי. הצלע השניה קשורה למודל העסקי ועל החברה להבין איך היא הולכת לייצר הכנסות בשלבים העתידיים של המודל. אי אפשר לגשת למשקיע בלי שיש למיזם מודל עסקי מגובש ומבוסס. בנוסף, רוב המשקיעים הפרטיים רואים חשיבות מאוד גדולה בתפיסת מקום של המוצר תוך תקופה מאוד קצרה מהרגע שהוא חודר לשוק. לכן, עליכם להציג למשקיעים מחקר שוק מדויק שמאפיין את הסביבה העסקית ואת תהליכי הצמיחה הפוטנציאליים באותו תחום אליו הרעיון פונה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?