הערכת שווי חנות

הערכת שווי חנות

לפעמים, יש צורך בהזמנת שמאי לצורך הערכת שווי חנות. יכולות להיות לכך מגוון סיבות: מכירת חנות, או נזקים כמו: גניבה, שריפה, ונזקים מסוגים שונים. במאמר, נסביר בהרחבה מהם הסיבות להערכת שווי החנות, ולפי מה מחשבים את שווי החנות.

חשוב להבין, שהערכת שווי של החנות בידי שמאי, תהיה שונה מהערכת שווי של חנות בידי מתווך. מתווכים, נותנים לרוב הערכת מחיר גדולה יותר מאשר השווי האמיתי של נכס החנות.

ביצוע בדיקה מקצועית של תשריט החנות:

כדי שהשמאי יעריך בצורה המדויקת ביותר את שווי החנות- על השמאי לעבור על תשריט החנות. בחינת התשריט, מראה מהן הזכויות בחנות של בעל החנות.

הערכת שווי הנדל"ן של החנות, חשובה כאשר הערכה מתבצעת לצורך פירוק שותפות. חשוב שכל אחד מהשותפים, יקבל את הערך המדויק של נכס החנות.

היכן ממוקמת החנות?

למיקום החנות, יש ערך. חנות הנמצאת בבית פרטי, שוות ערך יותר מחנות הנמצאת בתוך בניין מגורים. גם מיקום החנות בתוך העיר הוא משמעותי. שווי חנות הנמצאת במרכז העיר, גדול יותר משווי נכס חנות הנמצאת בקצה העיר.

קביעת השמאי חיונית ללקיחת משכנתא:

לפעמים, הערכת שווי החנות מתבצעת לצורך הקמת העסק. רכישת החנות, ופתיחה של חנות. לעיתים, הרכישה תיעשה על ידי יזם בודד, ולעיתים ע"י שותפים. לעיתים, המשכנתא תהיה רשומה על שם משקיע, המשקיע בחנות, ובעל אחוזים ברווחים העתידיים מהחנות. בשביל רכישת החנות, יש צורך בלקיחת משכנתא. המשכנתא תהיה על שם בעל החנות, ולעיתים תהיה רשומה על שם כמה שותפים. הערכת השמאי, הינם חלק מהמסמכים אותם יהיה צריך לצרף לתיק המשכנתא.

הערכה כזו תוכלו לבצע דרך משרד פז מקרקעין ונדל"ן

הערכת תכולת חנות:

כאשר רוצים למכור את כל החנות, כולל התכולה, יש צורך לבצע הערכה של שווי התכולה בחנות. הערכת תכולת החנות, שונה מהערכת נדל"ן של שווי החנות. בביצוע הערכת תכולת החנות, מתייחסים רק לשווי של התכולה המלאה בחנות.

את המחיר הסופי של החנות, מחשבים לפי שווי הנדל"ן של החנות, ביחד עם שווי התכולה, והרווח הקיים, והפוטנציאלי. לפי הערך הסופי, יהיה קל יותר לקבל החלטות מהותיות.

קראו גם: הערכת שווי דירה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

בחירת מניות
כללי
kobi

מה השיקולים בבחירת מניות?

כאשר סוחר ניצב מול רצון לרכוש מניות, יש בפניו מספר שיקולים שונים. כאשר המטרה שלו היא כמובן להצליח במסחר שלו ולהגדיל את ההון העצמי שלו

קרא עוד »