מיסוי לתושבים חוזרים: דברים חשובים

מיסוי לתושבים חוזרים

אזרחי ישראל אשר מתגוררים בחו"ל זכרים למגוון זכויות שונות שמטרתן היא לעודד את חזרתם לארץ. כאשר מדובר על מיסוי לתושב חוזר, ישנן לא מעט זכויות לתושב חוזר המזכות אותו מתשלום מס באופן מלא או חלקי. ההטבות יינתנו לתושב חוזר מרגע שהוא חוזר לארץ, למשך תשעה חודשים.

מי מוגדר כתושב חוזר?

תושב חוזר הוא אזרח ישראלי מעל גיל 18, אשר בעברו היה תושב ישראל ולאחר מכן עבר להתגורר מחוץ לישראל. אותו אדם שחזר לישראל שוב לצורך ישיבת קבע לאחר ששהה לפחות שנתיים בחוץ לארץ ולא ביקר בישראל יותר מארבע חודשים בכל שנה לסירוגין או באופן רציף בכל שנת העדרות מוגדר כתושב חוזר אשר יהיה זכאי להטבות מס. שנת היעדרות מהארץ מחושבת ממחרת יום היציאה לחו"ל בהתאם לשנה קלנדרית. כמו כן, עולה בשנית שהוכר על ידי משרד הפנים וזכאי לעלייה מכוח חוק השבות על אף שבעבר ויתר על אזרחותו הישראלית וכן סטודנט תושב ישראל אשר חזר לישיבת קבע בישראל לאחר ששהה בחול לפחות 18 חודשים לצורך לימודים במוסד להשכלה גבוהה. הקלות המס רלוונטיות בכדי לעודד את ישראלים שבחרו להגר מישראל  לשוב לישראל

כיצד מקבלים את הקלות המס?

כאמור, תושבים חוזרים יכולים לקבל הקלות במס (קראו על ההקלות באתר של טינה קפלן). ההקלות יכולות להיות תשלום מס חלקי לפרק זמן כלשהו או פטור לחלוטין מתשלום מס לפרק זמן כלשהו. בכדי לקבל את הטבות המס יש להציג מסמכים שונים לגופים הרלוונטיים כגון: תעודת תושב חוזר או תעודת טיפול למעמד תושב חוזר, דרכון ישראלי בתוקף, אם מדובר על סטודנט חוזר אז הצגת אישור ממוסד הלימודים שבו למד על היותו סטודנט במשך שתי שנים אקדמאיות או על קבל התואר, מילוי טופס הצהרה על פירוט טובין ומילוי שאלונים רלוונטיים נוספים.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?