פתחת עסק קטן? הנה כמה סיבות לחשיבות ליווי של מומחים להצלחה שלך

פתחתם עסק קטן ומשפחתי? שיהיה במזל טוב… במקביל להתרגשות צריך גם להפעיל את ההיגיון, היתרונות של פתיחת עסק קטן הם: הרבה פחות סיכונים מאשר עסק גדול ורב זרועות, נדרשת פחות הקרבה אישית (בעיקר בהמשך הדרך, לא בהתחלה…) פחות הקדשת זמן לעסק יותר למשפחה. ישנם בעלי עסקים קטנים, כבעלי חנויות קמעוניות וכדו' שאינם נוכחים רוב הזמן בעסק, רק בספירות מלאי ובזמני לחץ. אבל… יש לזה גם אבל גדול… היתרון שלו הוא גם החיסרון. כבעל עסק קטן אתה אמור לתפקד גם כמנהל השיווק, כמנהל המלאי, מנהל פיננסי, מנהל משאבי אנוש, מנהל ייצור וכו'. לא כולם יכולים ומתאימים לאייש את כל התפקידים האלו בהצלחה, או יותר נכון אין אף אחד שהוא מוצלח בהכול.

 

אז הפתרון הוא לא לפתוח עסקים קטנים?!

 

בכל זאת אנחנו רוצים להתפרנס מניהול עסק קטן, לנצל את העובדה שאין ירקן באזור למשל. הפתרון האולטימטיבי לבעיה הינו ליווי של מומחי תהליכים ארגוניים. הם מלווים את העסק מההיבט הניהולי והארגוני, ואתה מתמקד בחלק המקצועי, ויכול להמליץ ללקוחות ברוגע, איזה תפוח מתאים לבישול…

 

במה מתמקד הליווי:

 

  • הדרכה – כל עובד, וכן אתה בתור בעל הבית, צריך להבין בדיוק את תפקידו בעסק, וסדר הפעולות הנדרשות לעשות כדי לצמצם את זמן הביצוע, "זמן זה כסף".
  • הגדרת שלבי העבודה – לשם ההמחשה נמשיך בדוגמת הירקן: אם בין המוצרים אתם מציעים מכירת גרגרי רימון בקופסה, המומחה יגדיר את שלבי העבודה החסכוניים ביותר, כמה עובדים שווה להעסיק בקו הייצור של קילוף הרימונים וכו'.
  • הליווי אמור לייעץ וללוות את בעל העסק בהחלטות השיווק, היכן למקד את השיווק, הגדרת קהל יעד, כללי עשה ואל תעשה בשירות הלקוחות, שיפור מערך מכירות ועוד.
  • גיוס עובדים – קודם כל על המלווה להכריע בשאלה, מתי בכלל העסק נמצא בשלב של גיוס עובדים? כמה עובדים הוא צריך לגייס? הגדרת המשימות ואילו סמכויות להפקיד בידי העובד.
  • מלווה מומחה מעורב גם בהיבטים של ניהול מלאי – מי מזמין, איך להזמין. האם כדאי להזמין משאית בשביל קופסה תותים, או סטוק של תותים בשביל למלא משאית? המערכת הארגונית משתנה בהתאם להחלטות אלו.

 

בתקופת הליווי המומחים ילמדו אתכם לגבי כל הידע המקיף שאתם צריכים ספציפית לעסק שלכם, אבל אל תדאגו, אתם לא חוזרים ללימודים – מורה ופתק מההורים, אתם פשוט מקבלים כלים, להצלחת העסק ולשגשוגו לטווח ארוך. ההוכחה הכי טובה היא – בעלי האומץ שלקחו ליווי.

 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה אתם צריכים לצפות מחברת ניקיון כשאתם מזמינים אותם הביתה?
הזמנת חברת ניקיון לבית פרטי או לדירת מגורים מעלה מאוד את הסיכויים למראה מבריק ולטיפול יסודי בכל...
קרא עוד »
אוק 02, 2021
תאורת וינטאג' בבית מודרני – האם זה מתאים?
האם טבעת זהובה לצד צמיד כסוף, זה מתאים? או האם ג'קט ג'ינס באותה הופעה עם מכנסי ג'ינס, יכול ללכת? לדעתנו...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
כתיבת עבודת גמר – האם זה חוקי לשלם על זה?
סטודנטים רבים בוחרים לשלם עבור עבודת הגמר שלהם בשל העובדה כי העבודה הזו נתפסת כקשה במיוחד. סיון תוכלו...
קרא עוד »
דצמ 01, 2019