כיצד נוכל לתרום לטיפול בזיהום אוויר בתעשייה – רמז: סקרברים

זוהי משימה חשובה מאוד לסנן את הגזים מהאוויר. זה נעשה באמצעות מקרצפים. מקרצפים משמשים להסרת גזים מזיקים מהאוויר. סקרברים הנקראים גם מקרצפים משמשים בתעשיות כמו תעשיות כימיות, רכב ופטרוכימיה וגם בסביבה להסרת מזהמים כמו פחמן דו חמצני, דו תחמוצת גופרית ותחמוצות חנקן. הם משמשים גם בחקלאות להסרת חומרי הדברה, קוטלי עשבים ודשנים ממוצרים חקלאיים. ומוצרים מהחי כדי להפחית את כמות הכימיקלים הללו בסביבה.

סוגים שונים של סקרברים:

ישנם שני סוגים של מקרצפים לפי היישומים שלהם: ה-scrubber יכול להיות מורכב מלולאת מעגל פתוח או לולאה במעגל סגור. לולאת מעגל פתוח משתמשת בחיבורים ישירים לאספקת מים, בעוד שלולאה במעגל סגור משתמשת במים רשת ומשמשת למפעלי תעשייה או כל מפעל תעשייתי אחר בקנה מידה גדול. לולאות מעגל סגור עשויות לפעמים מפוליפרופילן או חומר פלסטי אחר. המקרצף משמש במגוון יישומים, כולל: במפעלי תעשייה ישנם שני סוגים של מקרצפים. הראשון הוא סוג לולאה פתוחה (או "ישיר"), והשני הוא סוג לולאה סגורה (או "עקיף"). ניתן להשתמש בסוג זה בתצורת לולאה פתוחה או סגורה בהתאם ליישום. לגרסת המעגל הסגור יש יתרונות וחסרונות משלה בהשוואה לגרסה הישירה. 

היכן ניתן להתקין אותם?

מקרצפים משמשים לסינון הפליטות מדוד גז. הם נועדו להסיר את הפליטות המזיקות מהדוד ולוודא שהן לא נפלטות לאטמוספירה. ניתן להתקין מקרצפים בדודים, תנורים או ארובות. הם פועלים על ידי מעבר דרך צינור מחומם ואז סינון הגזים המזיקים כמו פחמן חד חמצני, תחמוצות חנקן, דו תחמוצת הגופרית ואחרים. גזים אלו עלולים להיות מסוכנים לבני אדם ולבעלי חיים אחרים אם הם נכנסים לאטמוספירה. . ישנם סוגים שונים של מקרצפים. הנפוץ ביותר הוא סוג הלחץ. מקרצפים אלה משתמשים בהרבה מים כדי לעבור דרכם ויכולים להיות קשים להתקנה. תצטרך איש מקצוע מוסמך כדי להתקין מקרצפים מסוג זה, מכיוון שהם אינם זולים. 

פרטים נוספים באתר שלנו >>>

כתוב/כתבי תגובה