הסמכה לתקן ISO 9001

הסמכה לתקן ISO 9001

הדרך להסמכה לתקן ISO 9001 מתחילה בפנייה אל חברה מקצועית שמתמחה בתחום ומלווה בהצלחה ארגונים ישראלים בדרכם אל הטמעה מוצלחת של התקן הבינלאומי במלואו. תהליך ההסמכה מורכב ממספר שלבים כאשר עיקרם הוא הכנת הארגון לעמידה בדרישות התקן תוך שיפור תהליכים פנימיים, התייעלות והבטחת איכות. חשוב להבהיר שתהליך ההכנה של הארגון להסמכה הוא תהליך ממושך שדורש לעתים מספר חודשים. שיתוף פעולה מלא של הארגון כולו יצליח לקצר את זמן ההכנה ואת התהליך כולו. 

איך מתחילים?

תהליך הסמכה לתקן ISO 9001 מתחיל בפגישת היכרות במהלכה יועץ האיכות לומד להכיר את הארגון ואת התהליכים הפנימיים. בהתאם לממצאים היועץ קובע הוראות עבודה, כותב מדריכים ומכין טפסים לקידום תהליכי הטמעת מערכת ניהול האיכות. היועץ מלווה גם את היישום וההטמעה של הנהלים בארגון. כאשר הארגון כולו פועל בהתאם לדרישות התקן ועל פי הדרישות של מכון ההתעדה שנבחר, אפשר להמשיך בתהליך. 

פרט לפנייה אל חברת ייעוץ Nextep והכנה מדוקדקת של הארגון, יש לבצע גם רישום במכון התעדה, לאשר את הצעת המחיר ולהעביר את המכון נהלים ומדריך איכות לפי בקשה. המשך התהליך מתבצע בהתאם לתוצאות של הבדיקות. 

יתרונות של הסמכה לתקן בינלאומי

היתרון העיקרי הוא הכרה רשמית ביכולות המקצועיות של הארגון לעמידה בתקן ISO 9001. ארגון שעומד בתקן מסוגל לספק באופן עקבי מוצרים ושירותים איכותיים שתואמים את דרישות הלקוח ועומדים בדרישות תחיקתיות ישימות. התקן מעיד על ארגון שפועל ללא הרף לשמירה על שביעות רצון של הלקוחות תוך יישום תהליכי עבודה מודרניים ויעילים. ההסמכה מעידה על ארגון בעל יכולות גבוהות, כך שארגונים כלל עולמיים עתידים להביע עניין במוצרים ובשירותים של הארגון ואף להציע שיתופי פעולה. ישנם ארגונים רבים שדורשים מהספקים שלהם לעמוד בדרישות התקן ולהציג תעודת הסמכה. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

ריהוט משרדי
כללי
kobi

ריהוט משרדי

בחירה מוצלחת של ריהוט משרדי נושאת עמה כמה עניינים חשובים שצריך להכיר. ראשית כל, חשוב להבין כיצד עובד עיצוב של ריהוט משרדי: ישנם משרדים שמשופצים

קרא עוד »