אבנים בכליות – איך ניתן למנוע את היווצרותן?

אבנים בכליות

זה מפתיע מעט, אבל אחד מכל עשרה אנשים יקבלו אבנים בכליותיכול להיות ששאלתם את עצמכם, מה, האם זה ממש אבנים? אז התשובה היא כן ולא. 

כדי לראות איך נראים אבנים בכליות, כדאי להציץ בקומקום מלא אבנית. מדובר על מינרלים וחלקיקים קטנים שעם הזמן מתגבשים והופכים לאבן גירית. אז גם אם אתם סובלים מאבנים בכליות, תהיו בטוחים, אין שם סלע, אבל יש שם כנראה שכברה גירית של מינרלים שהצטברו. האם אפשר למנוע את ההצטברות של האבנים? מסתבר שכן!

דרכים למניעת היווצרות אבנים בכליות 

  • להימנע מזיעה מוגברת: ספורט נתפס כמשהו שבריא לעשות, וזה נכון, אבל צריך לדעת גם ממה להיזהר. הזעת יתר מובילה לאיבוד נוזלים וכתוצאה מכך כמעט אין צורך להיכנס לשירותים. המצב הזה מאפשר התרכזות והתגבשות של מינרלים בכליות שיוצרות את האבנים עם הזמן.
  • לצמצם נתרן בתזונה: כדי להימנע מאבנים בכליות כדאי לא לצרוך מאכלים שיש בהם הרבה נתרן. (מלחים) הוא ידוע כגורם משמעותי בהתפתחות של אבנים בכליות. לעומת המיתוס הנפוץ שסידן הוא הגורם לאבנים וכתוצאה מכך חולים רבים מפחיתים את צריכת הסידן, מומחים טוענים שזו טעות. הסידן הוא חיוני לגוף ובלעדיו האבנים יכולות לחזור שוב ושוב לכליות.
  • לשתות לימונדה: בלי קשר לפינוק, לימונדה עם רמת חומציות מתאימה יכולה לסייע בתהליך ריפוי של אבן בכליות. אם תחשבו על הדוגמה שהבאנו בהתחלה, הכליות הן בדיוק כמו קומקום שספח אליו אבנית ובגלל זה הטיפול להוצאת אבנית מתואר כאחד הטיפולים הכואבים והקשים ביותר.
  • בלי בשר אדום: יש כמה סוגי אבנים בכליות וחלקן נוצרות מאכילת יתר של בשר אדום, רכיכות. שוב, הקפדה על תזונה בריאה עם ירקות וסיבים תזונתיים מונעת התגבשות בכליות.

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

דיו למדפסת HP
כללי
kobi

דיו למדפסת HP

דיו למדפסת HP נחשב לאחד מסוגי הדיו הטובים ביותר בעולם. זה שנים רבות שחברת HP מייצרת את החומרים שלה ברמה הגבוהה ביותר ואם פעם היא

קרא עוד »