סקירה על סוגי שיש והיתרונות

סוגי שיש

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגי שיש שונים, הנבלים זה מזה בפרמטרים רבים כגון עיצוב, עמידות, כושר ספיגה, מחיר וכדומה. כל מי שמעוניין להחליף את השיש הישן במטבח שלו, חייב להכיר את ההבדלים השונים בין הסוגים, על מנת לבחור באופציה הטובה והמתאימה ביותר עבורו. חשוב לזכור כי בסופו של דבר, הכול תלוי בתקציב שהגדרתם לעצמכם בשילוב עם סוג העבודה הנפוץ ביותר במטבח שלכם. למשל, מי שבקושי משתמש במטבח, יכול בהחלט להסתפק בשיש זול ופשוט שיעניק מראה יפה ותו לא. לעומת זאת, מי שמשתמש במטבח על בסיס יום – יומי ונוהג לעבוד על השיש בתדירות גבוהה, חייב להשקיע בשיש איכותי ועמיד כמו שיש ניר צבי, אחרת מהר מאוד השיש ידהה, ייסדק ויישרט.

סוגי שיש שונים – היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם

גרניט למטבח –  מדובר על אבן טבעית חזקה במיוחד, העוברת תהליך ארוך עד שהיא מגיעה לצורת השיש המוכרת לנו. זהו סוג השיש העמיד ביותר בפני נזקי המטבח הרבים, דבר שמהווה יתרון לכל מי שעובד הרבה במטבח. שיש זה אינו נפגע כתוצאה מהנחה של סיר רותח, אינו צובר כתמים, אינו נשרט או נסדק, ולכן נחשב לסוג הטוב ביותר. כמו כן, שיש גרניט הוא מתאפיין במראה ייחודי בצבע ורוד עדין, אך ניתן גם להשקיע בסוגי גרניט נדירים יותר, בעלי מראה כהה יותר. החיסרון היחידי שלו הוא המחיר הגבוה.

שיש טבעי – זוהי אבן מיוחדת בעלת מראה אסתטי ומעניין. היא מתאפיינת בגידים המטיילים על פני השיש, ובכך מעניקים לה מראה של אבן חיה. מדובר על אבן חזקה ועמידה, אך היא אינה משתווה לגרניט, ולכן נוטה יותר לסבול משריטות וסדקים. לעומת הגרניט, שיש טבעי מושפעת מחומרים חומציים, ולכן חשוב לנקות אותה אך ורק בחומרים מתאימים. כמו כן, היא עלולה לספוג כתמים, דבר שיפגע במראה שלה.

שיש סינתטי – זהו הסוג הזול והנפוץ ביותר ברוב המטבחים בארץ. מבחינה חיצונית היא נראית בדיוק כמו שיש טבעי, אך היא הרבה יותר רגישה לחומרים חומציים ולחום. לכן אסור בשום אופן להניח עליה סיר רותח, היות והדבר יתבטא מידית על המשטח.

באתר קהילת צרכנים חכמים כל הטיפים לחסכון!

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול תקציב למשפחה – מהם העקרונות המנחים החשובים?
ניהול תקציב למשפחה שונה בתכליתו מניהול תקציב לרווק או זוג ועם התרחבות המשפחה לשלוש או יותר, חשוב לדעת...
קרא עוד »
נוב 29, 2020
עורך דין חבות מעסיקים
עורכי דין לדיני עבודה מסייעים לעובדים שנפגעו בעבודה לקבל את הפיצויים המגיעים להם בגין אותן פציעות או...
קרא עוד »
נוב 01, 2022
מיתוג עסקי
אין הרבה דברים משותפים בין בנק לבין עורך דין, בין קבלן בניין לבין אתר מכירות באינטרנט. ובכל זאת, כל אחד...
קרא עוד »
פבר 25, 2021