סקירה על סוגי שיש והיתרונות

סוגי שיש

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגי שיש שונים, הנבלים זה מזה בפרמטרים רבים כגון עיצוב, עמידות, כושר ספיגה, מחיר וכדומה. כל מי שמעוניין להחליף את השיש הישן במטבח שלו, חייב להכיר את ההבדלים השונים בין הסוגים, על מנת לבחור באופציה הטובה והמתאימה ביותר עבורו. חשוב לזכור כי בסופו של דבר, הכול תלוי בתקציב שהגדרתם לעצמכם בשילוב עם סוג העבודה הנפוץ ביותר במטבח שלכם. למשל, מי שבקושי משתמש במטבח, יכול בהחלט להסתפק בשיש זול ופשוט שיעניק מראה יפה ותו לא. לעומת זאת, מי שמשתמש במטבח על בסיס יום – יומי ונוהג לעבוד על השיש בתדירות גבוהה, חייב להשקיע בשיש איכותי ועמיד כמו שיש ניר צבי, אחרת מהר מאוד השיש ידהה, ייסדק ויישרט.

סוגי שיש שונים – היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם

גרניט למטבח –  מדובר על אבן טבעית חזקה במיוחד, העוברת תהליך ארוך עד שהיא מגיעה לצורת השיש המוכרת לנו. זהו סוג השיש העמיד ביותר בפני נזקי המטבח הרבים, דבר שמהווה יתרון לכל מי שעובד הרבה במטבח. שיש זה אינו נפגע כתוצאה מהנחה של סיר רותח, אינו צובר כתמים, אינו נשרט או נסדק, ולכן נחשב לסוג הטוב ביותר. כמו כן, שיש גרניט הוא מתאפיין במראה ייחודי בצבע ורוד עדין, אך ניתן גם להשקיע בסוגי גרניט נדירים יותר, בעלי מראה כהה יותר. החיסרון היחידי שלו הוא המחיר הגבוה.

שיש טבעי – זוהי אבן מיוחדת בעלת מראה אסתטי ומעניין. היא מתאפיינת בגידים המטיילים על פני השיש, ובכך מעניקים לה מראה של אבן חיה. מדובר על אבן חזקה ועמידה, אך היא אינה משתווה לגרניט, ולכן נוטה יותר לסבול משריטות וסדקים. לעומת הגרניט, שיש טבעי מושפעת מחומרים חומציים, ולכן חשוב לנקות אותה אך ורק בחומרים מתאימים. כמו כן, היא עלולה לספוג כתמים, דבר שיפגע במראה שלה.

שיש סינתטי – זהו הסוג הזול והנפוץ ביותר ברוב המטבחים בארץ. מבחינה חיצונית היא נראית בדיוק כמו שיש טבעי, אך היא הרבה יותר רגישה לחומרים חומציים ולחום. לכן אסור בשום אופן להניח עליה סיר רותח, היות והדבר יתבטא מידית על המשטח.

באתר קהילת צרכנים חכמים כל הטיפים לחסכון!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

איך בודקים דירוג אשראי
כללי
kobi

איך בודקים דירוג אשראי?

בעבר, כל בנק או ספק שירותים פיננסיים היה מבצע חישובים והערכות משלו, על מנת לקבוע סוג של דירוג אשראי פנימי לכל לקוח. כיום, מוגדר כי

קרא עוד »
משכנתא הפוכה
כללי
kobi

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה מספקת לאנשי גיל הזהב את כל מה שהם צריכים כדי להתכלכל בכבוד ולהעלות את רמת החיים שלהם באופן משמעותי. כיצד זה עובד? בקרב

קרא עוד »