הברחת נכסים בגירושין – מה עושים על מנת לא להגיע למצב לא נעים? 

בשנים האחרונות שיעור הגירושים נמצא במגמת עלייה.. זו בעיה עצומה מכיוון שהיא משפיעה לא רק על הפרטים המעורבים אלא גם על כלכלת המדינה. תהליך הגירושין הוא תהליך רגיש ומורכב. על מנת למנוע כל עימות, על הצדדים המעורבים להיות בעל בסיס משפטי למעשיהם. ניתן לעשות זאת באמצעות הסכם גירושין. המסמך מתווה את תנאי הפרידה וכן עוסק בנושאים כמו ניהול רכוש, משמורת ומזונות ילדים, מזונות וחשבונות משותפים.

במקרה של גירושין, הצעד הראשון הוא להבין למי יש נכסים ומה הם שווים. שלב זה יכול להיעשות על ידי כל אחד מבני הזוג או צד שלישי כמו עורך דין.

הליך גירושין הוא הליך משפטי המחלק את הנכסים לשני חלקים. החלק הראשון נקרא עיזבון הנישואין וכולל רכוש שנרכש במהלך הנישואין, כגון מקרקעין, מכוניות וחפצים אישיים נוספים. החלק השני נקרא רכוש הקהילה וכולל דברים כמו כסף, מניות והשקעות אחרות שנרכשו לאחר הנישואין. לקריאה אודות פתרון לחובות 

על הברחת נכסים בעת תהליך גירושין

בגירושין, ייתכן שבן הזוג האחראי על הכספים ירצה לוודא ששני הצדדים לא יגיעו עם חוב אבוד. ניתן לעשות זאת באמצעות דברים כמו תשלום חובות ומעקב אחר תזרים המזומנים. עם זאת, לעיתים לא ניתן לעקוב אחר כל הדברים הללו ומתגלה צורך בהעברת נכסים בין בני זוג. עם זאת, זה יכול להיות מצב לא נעים אם בני הזוג לא יכולים להסכים כיצד הם רוצים את חלוקת הנכסים.

 (1) גירושין הוא הליך משפטי שבו צד אחד מוותר על כל הזכויות לצד השני 

 (2) לעיתים קרובות, שותף אחד רוצה לשמור נכסים שנרכשו במהלך הקשר אך אינם חלק מהנכסים שיחולקו ביניהם.

(3) אם אין הסכמה על אופן חלוקת הרכוש או אם קיימת מחלוקת על אילו נכסים שייכים למי, ניתן להגיע להסכמה. למידע נוסף בנושא הברחת נכסים

 

כתוב/כתבי תגובה