מהו טיפול NLP? כל מה שצריך להכיר אודות שיטת NLP

טיפול בעזרת NLP

שיטות טיפוליות רבות מוצעות כיום לקהל הרחב. עבור כל בעיה, קושי, מחסום או התמכרות יש פתרון. כמובן שחשוב מאוד לברר היטב לפני שיוצאים לדרך. כי לא לכל אחד מתאים כל טיפול, ולא כל שיטה עשויה להביא את התועלת הרצויה לפי הנתונים הקיימים. כמובן שצריך ללמוד את השטח, להכיר את המטפלים המוצעים וכן את השיטות הרלוונטיות. ורק לאחר מכן לצאת לדרך. במאמר זה בחרנו להתמקד בשיטת הטיפול המוכרת בשם NLP, קראו בהרחבה באתר זה.

על השיטה ועל התוצאות שלה

רבים מתמודדים כיום עם חרדות ופחדים. הללו נוצרים במהלך השנים כתוצאה מחוויות שאנחנו חווים. אך המציאות מלמדת כי המציאות היא אמנם אובייקטיבית, אך החוויה שהיא יוצרת הינה סובייקטיבית. כלומר, לכל אדם יש פרשנויות ורגשות שמצטרפים למציאות עצמה. והם אלו שיוצרים את החוויה שמלווה אותו לאורך שנים. כך יכול להיות מצב בו אדם מסתובב עם חרדה עמוקה או מתח נוראי בגין החוויה הסובייקטיבית אותה הוא עבר. בעזרת טיפול NLP ניתן לזהות את החוויה, לפענח את התוספים הסובייקטיביים שלו, ולנטרל אותם. באופן זה ניתן לטפל בחרדות ובבעיות שונות, ולהוביל את האדם לפתרון אליו הוא מעוניין להגיע.

טיפול שפוגש את התת מודע

טיפול בעזרת NLP נחשב לטיפול שפוגש את התת מודע של האדם, ומזהה את החוויה הסובייקטיבית שלו. כאשר המטרה הינה לטפל בחוויה הזו ולבטל את הפן השלילי מהחוויות שהוא חווה. לאחר טיפול כזה נוצרת הפרדה בין החוויה בעצמה לבין הרגשות שהיא כוללת בתוכה. וכך מסוגל האדם להתמודד עם הקושי שלו ולחולל את השינוי המיוחל.

לבחור מטפל מוסמך

כדי לעבור תהליך טיפולי מוצלח חובה עלינו לבחור מטפל מוסמך ומנוסה. כזה שיש לו ניסיון והמלצות!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?