היתר בנייה לשימוש חורג: הנה השלבים לקבלתו

1923600-min

כדי לקבל היתר בנייה לשימוש חורג עליכם להיערך לכך בהתאם ולהמציא אישורים רבים המאשרים את הבנייה המיוחדת שלכם. רגע לפני שאתם פוסעים לכיוון העירייה, קראו מאמר חשוב זה כדי שתוכלו להתייעל בקבל ההיתר כמו שצריך.

 

היתר בנייה לשימוש חורג: הנה השלבים לקבלתו

כשאתם מחליטים לבצע פרויקט שיפוץ לבית, סביר להניח שאתם משקיעים זמן בחשיבה על הסגנון, צבע והאם תצטרכו לשכור קבלן או אדריכל. אך אל תשכחו צעד נוסף וחשוב לא פחות: היתר בנייה. לא תמיד קל להשיג היתרי בנייה אך עם אנשי המקצוע הנכונים, תוכלו לעשות זאת באופן מהיר.

 

מהו היתר בנייה?

היתרי בנייה הם הרשאות בכתב שהונפקו על ידי הרשות בעיר בה אתם גרים לצורך הקמת פרויקט. הם נדרשים לרוב פרויקטים של בנייה או שיפוץ מחדש – על מנת להבטיח את בטיחות העבודות והתאמתן לקודי הבנייה והייעוד. אף על פי שהתהליך המדויק משתנה ממקום למקום, הצעדים האופייניים לקבלת היתר הם:

 

הכנת תכנית אתר לפרויקט:

אם הפרוייקט שלכם נרחב, סביר להניח שתצטרכו לשכור אדריכל או איש מקצוע אחר שיצייר את הפרויקט כפי שהוא ייבנה (כדי להראות שהוא יעמוד בקודי הבנייה והבינוי של העיר).

 

זימון פגישה לאישור התוכנית:

יתכן שתוכל לקבל אישור באופן אישי בסקירה "ללא מרשם". לחלופין, לעירייה עשוי לקחת מספר ימים או שבועות לבחינת התוכניות. התהליך עשוי להתארך עוד יותר אם העירייה דורשת תיקונים ושינויים.

 

קבלת האישור:

במקרים בהם נדרש היתר, יהיה עליכם להשיג אותו לפני שתבצעו בנייה כלשהי בנכס שלכם.

 

בדיקות תזמון:

כשתבצעו בנייה, תצטרכו לתזמן בדיקות לאורך כל התהליך כך שהעיר תוכל לאמת שאתם פועלים על פי התוכניות שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

איך בודקים דירוג אשראי
כללי
kobi

איך בודקים דירוג אשראי?

בעבר, כל בנק או ספק שירותים פיננסיים היה מבצע חישובים והערכות משלו, על מנת לקבוע סוג של דירוג אשראי פנימי לכל לקוח. כיום, מוגדר כי

קרא עוד »
משכנתא הפוכה
כללי
kobi

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה מספקת לאנשי גיל הזהב את כל מה שהם צריכים כדי להתכלכל בכבוד ולהעלות את רמת החיים שלהם באופן משמעותי. כיצד זה עובד? בקרב

קרא עוד »