האם ניתן להעלים צלקות לאחר ניתוחים פלסטיים?

ניתוח פלסטי הוא ניתוח שיש לו מטרה אסתטית – לשפר את המראה של המטופל בהתאם לצורך ולמטרה. יש מקרים בהם הפגם הינו מולד, לעומת מקרים אחרים בהם נוצר נזק במהלך השנים. תמיד אפשר למצוא דרך לשפר את המראה ולתקן אותו בעזרת אמצעים מתקדמים שקיימים כיום בעולם הרפואה. אך כל טיפול כירורגי עלול להיות כרוך גם בצלקת. מה עושים עם הצלקת? האם ניתן להעלים אותה?

 

על העלמת צלקות לאחר ניתוח פלסטי

לפני הכול יש לציין כי ניתוח פלסטי נועד לתקן פגם בעל משמעות. ואילו הצלקת שהוא מותיר אחריו יהיה לרוב זניח ביחס לתיקון שבוצע. כך שההתמודדות עם הצלקת מוצדקת ואינה גורעת או מפחיתה מהערך של הטיפול שבוצע. אם כי יש דרכים שונות שמאפשרות לתקן את הצלקת ולמזער אותה ככל האפשר. כמו כן במהלך הניתוח עצמו עובדים כיום באמצעים מתקדמים כל כך, כאלו שמאפשרים למנתח לבצע את הפעולות ולעשות את כל הנדרש, וכל זאת תוך ביצוע חתכים מינימליים.

 

טיפולים בצלקות

לאחר ביצוע טיפול כירורגי ולאחר תקופת החלמה מספקת ניתן לבדוק מהי הדרך להעלים את הצלקת. הדבר תלוי כמובן במספר פרמטרים; מיקום הצלקת, גודל הצלקת הצבע שלה ועוד. כמו כן יש להתייחס למטופל – עד כמה הצלקת הקיימת מפריעה לו וטורדת את מנוחתו. במידה והצלקת בולטת ונראית לעין יהיה חשוב יותר לטפל בה. ואילו אם היא זעירה וממוקמת באזור נסתר בגוף, יתכן ואפשר לוותר על טיפול והצלקת יכולה להישאר. כמו כן יש לציין כי יש צלקות שנוטות להיטשטש במהלך השנים וכמעט להיעלם מעצמן. כדאי לבדוק את האפשרות ולאבחן את הצלקת כדי לדעת מהי הדרך המומלצת לכם לטיפול בצלקת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחסן גינה פנל מבודד או מחסן מעץ ?
מחסני גינה מיוצרים במידות מגוונות, החל מכ-2 מטר מרובע וכלה ב-5 או אפילו 15 מטר מרובע. בעבר, מרבית מחסני...
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
מי קונה רכבים מושבתים ומה יוצא לו מזה?
אם יש לכם רכב כלשהו שחונה ליד ביתכם ואין לכם שום אפשרות להשתמש בו מסיבות שונות, בהחלט אין טעם שתשאירו...
קרא עוד »
מאי 07, 2020
רשלנות בהסרת שיער: מידע שחשוב להכיר
בשנים האחרונות עלו מפר הטיפולים הקוסמטיים ובפרט התחום של הרת שיער. אולם, בהתאם לכך עלו גם מפר התלונות...
קרא עוד »
יונ 25, 2020