משכנתא למסורבים

משכנתא למסורבים

קורה שאנשים נתקלים בתופעה הלא נעימה, כאשר הם בתהליך רכישת דירה ומבקשים להוציא משכנתא מהבנק אך הם נתקלים בסירוב. במאמר זה נפרט את דרכי הפעולה השונים בהם תוכלו לפעול.

קיבלתם סירוב לאישור עקרוני לקבלת משכנתא? חברות רבות של יועצי משכנתאות, ישמחו לעזור לכם.

חברות ייעוץ פיננסי

החברות יסייעו לכם בהשגת אישור עקרוני למשכנתא בהתנהלות מול היועצים המתמחים במציאת פתרונות משכנתא למסורבים, גם אם קיים סיכוי קלוש שהאישור יתקבל וגם אם קיבלתם סירוב רשמי מהבנק.

אם סיבת הסירוב היא מכיוון שחשבונכם מוגבל, לאחר שנתיים מסיום ההגבלה או עד לאחר שלש שנים מפשיטת רגל, תוכלו להיעזר במימון חוץ בנקאי בו אתם ממשכנים את הנכס ומקבלים הלוואה בתנאים נוחים למדי.

משכנתא למסורבים – למה זה קורה?

בכדי שנוכל לפתור את הבעיה, עלינו להבין מהי סיבת הסירוב. ישנם סיבות שונות שיכולים לגרום לסירוב למשכנתא בנקאית.

  1. לקוחות שחווים פשיטת רגל וקיימים עליהם איומים מצד הוצאה לפועל, כמו כן לקוחות לאחר שקיבלו צו הפטר מפש"ר עד 3 שנים מסיום.
  2. לקוחות שחשבון הבנק שלהם תחת הגבלה, או שהם עד שנתיים מסיום ההגבלה.
  3. לקוחות שיש נגדם תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, בסכומים גדולים.
  4. לקוחות אשר ביחס להכנסות שלהם אינם יכולים ליטול על עצמם התחייבויות נוספות, או שיש להם התחייבויות גדולות המקטינות את ההכנסה של הלקוח.
  5. לקוחות שיש להם היסטוריה שלילית בגין הוראות קבע חוזרות, צ'קים חוזרים תיקי הוצאה לפועל מול רשויות מקומיות, רשויות מס, תביעות אישיות, תעבורה או החזרי משכנתאות בבנק.
  6. כמו כן לקוחות שאין ברשותם הון עצמי מספק עבור לקיחת משכנתא לרכישת נכס.

הבקשות שנדחות הם לרוב כשהלקוח מעוניין ברכישת נכס חדש למגורים – בעיקר בגלל רישומים שלילים וחוסר בהון העצמי – כמו כן בקשת הלוואה כנגד משכון הנכס הסירוב בא בעיקר בגלל רישומים שלילים של הלקוח. בנוסף גם ייתכן ותתקלו בסירוב כשתגישו בקשה למשכנתא עבור רכישת דירה במחיר למשתכן שתבוא עקב מחסור של הלקוח בהכנסות החודשיות.

כדאי לפנות לייעוץ מקצועי שייתן לכם מענה לשאלותיכם ויפתור את כל הבעיות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

כללי
kobi

מהו היטל השבחה?

כל בעל נכס כלשהו (לרבות דירה או קרקע) הפועל לטובת העלאת הערך הנכס על ידי זכויות בנייה מורחבות ואישורים מטעם הוועדה לתכנון ובנייה המקומית –

קרא עוד »