כך תוודא מראש שתהיו זכאים למשכנתא

זכאות למשכנתא

טרם פנייה אל בנק למשכנתאות או גוף חוץ בנקאי חשוב שתהיו בטוחים שאכן תהיו זכאים למשכנתא וזאת באמצעות הכרת תהליך קבלת המשכנתא והכנת כל הקשור אליו מראש. במאמר זה נספק לכם את כל המידע על "קצה המזלג".

משכנתא מסובסדת – האם אתם זכאים?

הצעד הראשון יהיה לבדוק האם זכאים למשכנתא המסובסדת מטעם משרד הבינוי והשיכון ובהתאם להחליט האם מעוניינים לקחת משכנתא זו או משכנתא בנקאית. בכדי ליהנות מהלוואת משכנתא מסובסדת יש להוציא מראש תעודת זכאות למשכנתא וזאת על ידי פנייה אל בנק למשכנתאות, הזדהות, הרשמה ומילוי טפסי בקשה אותם הבנק יעביר למשרד הבינוי והשיכון. לטפסי הבקשה, יש לצרף תעודת זהות, אישור על שירות בצה"ל, צילום תעודת זהות של האחים של מגיש הבקשה ותשלום של 70 ₪ על הבקשה.

לאחר הבדיקה והאימות, משרד השיכון יחליט האם אתם זכאים ואם כן, הוא ינפיק את התעודה. תוקפה של התעודה היא עד שנה מיום הנפקתה.

זכאות למשכנתא בנקאית

באם הבחירה היא במסלול משכנתא בנקאית, חשוב לבחור במסלול המתאים ביותר. בכדי לדעת מהו אותו מסלול המתאים חשוב לפנות אל יועץ משכנתא וזאת על מנת שיבנה עבורכם תמהיל משכנתא וזאת טרם פתיחת תיק הלוואת משכנתא. בנוסף, חשוב להתייעץ עם אותו מומחה בדבר הדרך הנכונה ביותר לתשלום של אותה הלוואה.

יש להבין שבמעמד פתיחת התיק כבר תדרשו לבחור את מסלולי ההלוואה המתאימים לכם ולכן יש להתכונן לכך מראש. לאחר בדיקה, החלטה לגבי סוג המשכנתא המתאימה לכם והתייעצות עם יועצי משכנתאות, יש לפנות לבנק למשכנתאות וזאת לאחר ביצוע השוואה בין הבנקים ובחירת את אותו אחד שמציע את תנאי ההלוואה והעמלות הטובים ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

תקני איזו
כללי
kobi

תקני איזו – תנו להם צ'אנס

גם אם אתם לא מכירים את ארגון ISO הסירו דאגה מליבכם. לא כולם מכירים אותו. זהו ארגון בינלאומי שכל המטרה שלו היא הגדרה של תקן

קרא עוד »