מיתוג לעסקים – האם כל עסק זקוק לכך?

מיתוג לעסקים

לא פעם אנחנו שומעים התייחסות לביטוי מיתוג כאשר מדברים על עסקים מסוגים שונים. ישנם לא מעטי אנשי מקצוע שמתמחים בתחום זה ומציעים אותו ללקוחות שלהם או לקהל באופן כללי, דרך רשתות חברתיות, אתרי אינטרנט, תוכניות טלוויזיה ועוד. אנחנו יכולים גם למצוא הרבה מאוד מאמרים ומחקרים בתחום.

מיתוג לעסקים הוא כלי שיווקי, פרסומי, לגרום לעסק להתבלט ולהציג את עצמו בצורה אחרת, שונה, מכל מה שאנחנו מכירים ומזהים. למשל, עסק אשר רוצה להתחדש, עושה הרבה פעמים מיתוג, באופן כזה שהוא יתאים את עצמו לימינו, ויוכל להראות פנים יותר צעירות ורעננות.

עולה שאלה, האם כל עסק זקוק למיתוג. באופן טבעי, מי שמתעסק בתחום יטען שבשלב כזה או אחר, התשובה היא כן, ואכן יש בזה משהו, השאלה היא האם זה רלוונטי לכל עסק ובאיזה שלב. צריך לזכור, מדובר בתהליך שעולה לא מעט כסף, דורש לא מעט זמן, חשיבה ושינויים מסוגים שונים.

מי זקוק למיתוג עסקי?

בעיקרון, אפשר למצוא 3-4 קבוצות עיקריות של עסקים אשר זקוקים למיתוג:

קבוצה ראשונה, עסקים ותיקים, אשר נראים כאילו אינם שייכים לתקופה שלנו. גם אם מדובר בעסק מצליח, הרי שעדיין, ייתכן מאוד שעסקים צעירים ממנו קוראים עליו תיגר ומצליחים למשוך אליהם קהל לקוחות צעיר ורענן. על מנת שהוא יוכל להתחרות בהם, עליו למתג את עצמו מחדש.

קבוצה שנייה, עסקים שנמצאים במשבר ורוצים לצאת ממנו, אחת הדרכים היא באמצעות מיתוג חדש, מיתוג של הצלחה, שינוי.

קבוצה שלישית, עסקים שפונים אל קהלים חדשים ורוצים למתג את עצמם בצורה רלוונטית עבורם.

קבוצה רביעית, עסקים שרוצים לעשות שינוי מכל סיבה שהיא, אחת הדרכים היא באמצעות מיתוג מחדש.

 

אולי יעניין אתכם גם: עיצוב אתרי אינטרנט

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?

כללי
kobi

מהו היטל השבחה?

כל בעל נכס כלשהו (לרבות דירה או קרקע) הפועל לטובת העלאת הערך הנכס על ידי זכויות בנייה מורחבות ואישורים מטעם הוועדה לתכנון ובנייה המקומית –

קרא עוד »