משכנתא חוץ בנקאית – מדוע זה משתלם לנו?

משכנתא חוץ בנקאית

אחד השלבים החשובים ביותר בחייהם של זוגות צעירים, הוא השלב בו הם עומדים לרכוש דירה משלהם. אחרי שנים של מגורים בשכירות, מגורים אצל ההורים, הם מתכוונים לרכוש בית משלהם. 

לשם כך, הם ישתמשו בהון עצמי שעומד לרשותם, בין אם זה הון עצמי שהם חסכו ובין אם זה הון עצמי שההורים עוזרים להם להשיג. לצידו, הם יצטרכו גם לקבל משכנתא. כאן עומדת לרשותם הבחירה, האם לבחור במשכנתא בנקאית או במשכנתא חוץ בנקאית, למדו מה כדאי מתי באמצעות אתר CREDIT. 

במשך שנים רבות, האופציה היחידה שהיתה אפשרית עבור זוגות שרצו לרכוש דירה, היתה נטילת משכנתא בנקאית. היום לעומת זאת, כל זוג יכול לבחור האם לפנות לבנק שלו או שמא לפנות לגורם חוץ בנקאי ולקבל ממנו הלוואה לרכישת דירה.

משכנתא חוץ בנקאית, מוכרת על ידי המדינה כמובן, מדובר במשכנתא חוקית, מסודרת, אך התנאים עבורה שונים ולעיתים הדרישות של הגוף המממן, הן שונות מהתנאים של הבנקים. לכן יש מי שמעדיף לקחת מגוף חוץ בנקאי את המשכנתא. 

מה היתרונות של נטילת משכנתא מגוף חוץ בנקאי

ראשית, אפשר למצוא מסלולים הרבה יותר נוחים, בין אם זה מבחינת ריביות ובין אם זה מבחינת תנאי מסלול. אפשר ליהנות מתנאים הרבה יותר טובים לאורך זמן. 

שנית, יש הרבה יותר אופציות, מאחר וקיימים לא מעט גופים אשר מספקים משכנתאות מחוץ לבנק. כך תהליך הבחירה הוא יותר פשוט ומאפשר שימוש בהרבה יותר אפשרויות. 

שלישית, הרבה פעמים הדרישות של הבנק, לא רק שהן גבוהות, אלא שהן גם יוצרות לחץ מסוים על שימוש בחשבון עו"ש או באופציות אחרות. כך מנתקים במובן מסוים בין החשבון לבין המשכנתא עצמה. לכן זה הרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

> קראו על ניקוי בידיאי שלילי

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי יעניין אותך?