מה זה PTSD ואיך מתמודדים עם זה?

מה זה PTSD

הפרעת דחק פוסט טראומתית או בשמו האחר PTSD זהו מצב נפשי אשר מתרחש בקרב אנשים אשר סבלו מאירוע מסכן חיים כדוגמת תאונה, טראומה מהצבא, או כל מצב אחר בו הם קרובים למוות. ההפרעה הזו מתאפיינת בסיוטים והתנהגויות שונות אשר נובעות מאותה הטראומה. ההשלכה של פוסט טראומה יכולה לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים והיא דורשת טיפול מקצועי (קבלו מידע מקצועי אודות השאלה מה זה ptsd).

פוסט טראומה – השלכה ישירה על איכות החיים

כחלק מפוסט טראומה האדם עלול לסבול מסיוטים חוזרים ונשנים על האירוע מסכן החיים בו היה, וזאת לצד כך שהוא עלול לסבול מחרדות ותגובות לא רצוניות למצבים אשר מזכירים לו את האירוע הטראומתי. כתוצאה מכך נוצר מצב בו ישנה השפעה ישירה על איכות החיים של המטופל, דבר אשר דורש מענה מקצועי בהקדם האפשרי.

פנייה אל פסיכולוג – יכולה לסייע רבות

אחת הדרכים המועילות ביותר להתמודדות עם פוסט טראומה זה לדבר על הקשיים, הטראומה ולהיות פתוחים ככל האפשר בכל הנוגע לכך. כאשר מדברים עם פסיכולוג על הטראומה יהיה ניתן להתמודד עם הקושי הנלווה לה ומתוך הבנה כי אין מדובר בסוף העולם. לאור זאת יהיה מומלץ לוודא כי לא דוחים את הטיפול ובוחרים לפנות אל פסיכולוג בהקדם האפשרי וזאת על מנת שהוא יוכל לסייע להתמודד עם המצב הזה ובהקדם האפשרי.

ניתן להיעזר גם בטיפול תרופתי

במקרים מסומים ניתן להיעזר גם בטיפול תרופתי וזאת כדי להרגיע מצבים אשר עלולים להתלוות לפוסט טראומה, כמו חרדה או לחץ נפשי עמוק (למדו איך להתמודד עם חרדה). לפיכך יהיה רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי אשר יוכל לנתח את המצב של כל אינדיבידואל בנפרד ולהציע לו לאחר מכן את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה לוגו ומדוע הוא כל כך חשוב לעסק שלך?
היום כמעט ולא ניתן למצוא חברות, עסקים או ארגונים, שאינם משקיעים בלוגו שלהם. לוגו הינו למעשה הסמל של...
קרא עוד »
יונ 23, 2020
מיכאל פוליצר – מדוע חשוב ללמוד איך להשקיע בשוק ההון
הרבה מאוד ישראלים בחרו להיכנס בשנים האחרונות לשוק ההון ולהשקיע שם את כספם. מעבר לעובדה שאנחנו...
קרא עוד »
יונ 08, 2022
על מה מדברים בהרצאות על שיפור מכירות?
ישנן דרכים רבות ושונות לשפר את המכירות. אלה כוללים שיפור הידע של חברי הצוות שלך, שיפור המוצר ושיפור...
קרא עוד »
פבר 28, 2023