מה זה PTSD ואיך מתמודדים עם זה?

מה זה PTSD

הפרעת דחק פוסט טראומתית או בשמו האחר PTSD זהו מצב נפשי אשר מתרחש בקרב אנשים אשר סבלו מאירוע מסכן חיים כדוגמת תאונה, טראומה מהצבא, או כל מצב אחר בו הם קרובים למוות. ההפרעה הזו מתאפיינת בסיוטים והתנהגויות שונות אשר נובעות מאותה הטראומה. ההשלכה של פוסט טראומה יכולה לפגוע באופן משמעותי באיכות החיים והיא דורשת טיפול מקצועי (קבלו מידע מקצועי אודות השאלה מה זה ptsd).

פוסט טראומה – השלכה ישירה על איכות החיים

כחלק מפוסט טראומה האדם עלול לסבול מסיוטים חוזרים ונשנים על האירוע מסכן החיים בו היה, וזאת לצד כך שהוא עלול לסבול מחרדות ותגובות לא רצוניות למצבים אשר מזכירים לו את האירוע הטראומתי. כתוצאה מכך נוצר מצב בו ישנה השפעה ישירה על איכות החיים של המטופל, דבר אשר דורש מענה מקצועי בהקדם האפשרי.

פנייה אל פסיכולוג – יכולה לסייע רבות

אחת הדרכים המועילות ביותר להתמודדות עם פוסט טראומה זה לדבר על הקשיים, הטראומה ולהיות פתוחים ככל האפשר בכל הנוגע לכך. כאשר מדברים עם פסיכולוג על הטראומה יהיה ניתן להתמודד עם הקושי הנלווה לה ומתוך הבנה כי אין מדובר בסוף העולם. לאור זאת יהיה מומלץ לוודא כי לא דוחים את הטיפול ובוחרים לפנות אל פסיכולוג בהקדם האפשרי וזאת על מנת שהוא יוכל לסייע להתמודד עם המצב הזה ובהקדם האפשרי.

ניתן להיעזר גם בטיפול תרופתי

במקרים מסומים ניתן להיעזר גם בטיפול תרופתי וזאת כדי להרגיע מצבים אשר עלולים להתלוות לפוסט טראומה, כמו חרדה או לחץ נפשי עמוק (למדו איך להתמודד עם חרדה). לפיכך יהיה רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי אשר יוכל לנתח את המצב של כל אינדיבידואל בנפרד ולהציע לו לאחר מכן את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שירות בניית קישורים
בניית קישורים היא תהליך של רכישת היפר-קישורים מאתרים אחרים לאתר שלך. שירות בניית קישורים הוא חברה...
קרא עוד »
דצמ 03, 2022
לוכד נחשים בשרון – צריך להיות מנוסה
מחפשים אחר שירותיו לוכד נחשים בשרון אשר יוכל לבצע את העבודה בצורה מהירה וללא שום סיכון של עצמו או...
קרא עוד »
אוג 08, 2021
פתיחת חשבון בנק
כיצד הכי מומלץ לפתוח חשבון בנק בימינו? מי זכאי להטבה? מאיזה גיל אפשר להתחיל? כיצד ניגשים לתהליך...
קרא עוד »
דצמ 05, 2021